Przegląd Kolęd i Pastorałek

W dniu 12 grudnia odbył się w naszym przedszkolu niecodzienny koncert, a mianowicie Przegląd Kolęd i Pastorałek, który na stałe wpisał się już w nasz grudniowy kalendarz. Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości i wspólnoty. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością, czyli tym wszystkim, czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd zanika. A szkoda … Dlatego też celem organizowania przez nas tego typu przeglądu jest podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz innych piosenek świątecznych, a także umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. W Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, zarówno młodsze, średnie jak i starsze. W wykonaniu małych wokalistów można było usłyszeć piękne polskie kolędy i pastorałki i nie tylko, które wprowadziły słuchaczy w ciepły, świąteczny nastrój. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy kilka znanych i ulubionych kolęd. Każda grupa została nagrodzona dyplomem uczestnictwa i drobnym upominkiem. Nie ulega wątpliwości, że Przegląd Kolęd i Pastorałek, obok wczorajszego przedstawienia „Zimowy czas”, zdecydowanie wprowadził w naszym przedszkolu atmosferę oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.