Spotkanie z policjantem

W dniu 16 września odwiedzili nas policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny wraz z policyjną maskotką – delfinkiem Polfinkiem. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjanta, ale przede wszystkim poznać i utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze oraz delfinek Polfinek uczyli naszych wychowanków zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako piesi, udzielali rad na temat bezpiecznego zachowania się w domu, a także dali im kilka cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w przypadku spotkania z nieznajomymi. Spotkanie z policjantami zakończyło się miłym akcentem, ponieważ każdy przedszkolak otrzymał książeczkę-kolorowankę „Drogowe ABC”. Na pewno zapamiętamy wszystkie zasady bezpieczeństwa, bo są bardzo ważne!