Spotkanie z rodzicami w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece

W dniu 29 maja w naszej osiedlowej Bibliotece Miejskiej zorganizowane zostało przez nasze przedszkole spotkanie z rodzicami nt. „Czytajmy dzieciom! – Wpływ czytania na rozwój dziecka”. Spotkanie poprowadziła pani kierownik tej biblioteki, pani Joanna Kasprowicz, która z dumą zaprezentowała rodzicom nową siedzibę wypożyczalni – księgozbiory i pozostałe wyposażenie biblioteki do przeprowadzania różnego rodzaju zajęć edukacyjnych w ramach rozwijania czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Następnie poprowadziła pogadankę nt. „Czytajmy dzieciom! – Wpływ czytania na rozwój dziecka” za pomocą prezentacji multimedialnej, która wzbudziła zainteresowanie i pozytywne refleksje wśród słuchających. Ponadto zaproponowała też rodzicom włączenie się do udziału w projekcie bibliotecznym dla dzieci w wieku przedszkolnym pn. „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek wraz ze swoim dzieckiem i codziennego czytania dziecku. Każdy maluch w wieku przedszkolnym, który przyjdzie wraz z rodzicem do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową, bogato wyposażoną i atrakcyjną dla dziecka „Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Spotkanie przebiegło w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, a na zakończenie pani kierownik otrzymała bukiet kwiatów w podziękowaniu za zaangażowanie, zarówno swoje, jak i pozostałych pracowników biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy za miłe spotkanie!