Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień 25 listopada jest bardzo ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków, ponieważ w tym dniu świętujemy Dzień Pluszowego Misia, najmilszej maskotki każdego dziecka. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 roku, na pamiątkę setnej rocznicy powstania tej popularnej przytulanki. U nas również nie mogło zabraknąć wesołych zabaw z tej okazji, a podczas nich każdej grupie i każdemu dziecku towarzyszył sympatyczny miś – maskotka!

Przedszkolaki ze starszych grup poznały historię pluszowego misia, w jaki sposób ta zabawka powstała, a także poszerzyły swoja wiedzę o nazwy i wygląd gatunków prawdziwych niedźwiedzi, występujących w naturze. Poza tym rozpoznawały i nazywały misie ze znanych bajek i filmów dla dzieci, układały misiowe puzzle, rozwiązywały misiowe zadania matematyczne. W młodszych grupach dzieci brały udział w misiowych zabawach ruchowych, rozwiązywały misiowe zagadki, wykonywały prace plastyczne, których tematem był oczywiście miś.

Poza tym w każdej grupie było wiele innych atrakcji: tańce z misiem, śpiewanie piosenek o misiach, słuchanie wierszy i opowiadań o misiach, kolorowanki z misiami. Nasi milusińscy świetnie się bawili, a dzień ten okazał się pełen uśmiechu, radości, wspólnej zabawy i miłych wrażeń. Było wesoło, pluszowo i misiowo! Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały „medale” i dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia. A kolejny Dzień Pluszowego Misia już za rok!