Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 11-15 marca nasze przedszkole aktywnie włączyło się w organizację Światowego Tygodnia Mózgu, rekomendowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Światowy Tydzień Mózgu to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Obchodzone jest od 1996 roku po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce od 1999 roku.
W ramach Tygodnia Mózgu każdy dzień przebiegał pod innym hasłem, które było jego motywem przewodnim. Podczas tego tygodnia nasi podopieczni uczestniczyli w różnorodnych formach przedszkolnej aktywności, mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Jako trening mózgu świetnie sprawdziły się wszelkiego rodzaju gry i zabawy muzyczne, plastyczne, dydaktyczne i sensoryczne, a także ruchowe, które rozwijały pamięć, spostrzeganie, uwagę, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową i orientację przestrzenną, a więc to wszystko, co jest niezbędne dziecku na każdym etapie rozwojowym.
Dla naszych przedszkolaków był to bardzo ciekawy i intensywny tydzień, bogaty w nową wiedzę, nowe doświadczenia i nowe umiejętności.