Szkolny konkurs plastyczny "Stroik Bożonarodzeniowy"

Regulamin konkursu

I. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Zacisze 16 w Bydgoszcz tel. 52 361 11 14

II. Konkurs rozpoczyna się od 16 grudnia 2019 r. i trwać będzie do 19 grudnia 2019r.

III. Temat prac konkursowych brzmi: „STROIK BOŻONARODZENIOWY”

IV. Cele konkursu

• edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
  • kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia,
  • rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci,
  • kształtowanie wyobraźni plastycznej,
  • rozwijanie zdolności manualnych.

V. W konkursie mogą brać udział tylko uczniowie szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy I-III;
  • klasy IV-VIII,

VI. Warunki uczestnictwa w konkursie.

1. Prace konkursowe należy złożyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 26 w Bydgoszczy do dnia 19 grudnia 2019 roku.
  2. Technika wykonania: Stroiki powinny być tradycyjne - wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, opłatka, nici, masy solnej, modeliny, słomy, siana, zboża, drewna, zasuszonych roślin, waty oraz elementów wykonanych samodzielnie.
  3. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi wcześniej nieopublikowanymi.
  4. Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.
  5. Do każdej pracy powinna być dołączona kartka z danymi (imię i nazwisko, klasa).
  6. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy w szkole Podstawowej nr 26 w Bydgoszczy oraz na stronie internetowej organizatora.
  7. Prace plastyczne będą zwracane uczestnikom konkursu dnia 20.12.19

VII. Wyniki konkursu i nagrody

1. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez ogłoszenie zawierające imiona i nazwiska zwycięzców na stronie internetowej organizatora.
  2. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

VIII. Postanowienia końcowe:

1. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.

Organizatorzy:
Milena Staszkiewicz