Uroczystości grupowe z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniach 22-26 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości grupowe z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Te dwa słowa – babcia i dziadek – to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre, a w małych serduszkach postacie babci i dziadka zajmują szczególne miejsce. Dziadkowie to wielki skarb dla wnucząt – to oni czynią ich dzieciństwo bardziej radosnym i szczęśliwym, umieją pocieszyć, są cierpliwi, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dlatego też nasze przedszkolaki corocznie goszczą swoje babcie i dziadków na uroczystościach zorganizowanych specjalnie dla nich z okazji tych niezwykłych dni. Wnuczęta z każdej grupy wiekowej zaprezentowały się w przygotowanych programach artystycznych: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały wzruszające piosenki, tańczyły rytmiczne, widowiskowe tańce, grały na instrumentach perkusyjnych do utworów muzyki klasycznej, w ten sposób chcąc wyrazić dziadkom swoją miłość i wdzięczność. Zaproszeni goście ze wzruszeniem, a nierzadko też ze łzą w oku, patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami nagradzali ich występy. Po części artystycznej każdy wnuczek i wnuczka w dowód szacunku i podziękowania za miłość, cierpliwość i oddanie obdarowały swoje babcie i swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi (z niewielką pomocą) laurkami oraz drobnymi upominkami. Następnie przedszkolaki zaprosiły szanownych gości na słodki poczęstunek, o który zatroszczyli się rodzice dzieci, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechów, radości, dzielenia się wrażeniami, pełne wzruszeń, łez i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz temu, jak ważne są dla nich takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnuczętami.