Wizyta pana stolarza

Dnia 28 marca trzy najstarsze grupy naszego przedszkola – „Jeżyki”, „Liski” i „Sówki” uczestniczyły w spotkaniu z panem stolarzem i wielkanocnych warsztatach stolarskich. Podczas rozmowy wszystkie starszaki dowiedziały się, na czym polega praca stolarza, co znaczy słowo „rękodzieło” i mogły obejrzeć maszyny oraz narzędzia, jakimi posługuje się stolarz w swojej pracy. Po pogadance nadszedł czas na niespodziankę! Pan stolarz na wyrzynarce przygotował dzieciom wielkanocne zajączki, a nasze przedszkolaki miały za zadanie spróbować swoich sił w szlifowaniu drewna; przy okazji przekonały się, że to wcale nie jest takie łatwe i jak bardzo dokładna musi to być czynność. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wziąć do domu samodzielnie przez siebie wyszlifowane piękne zajączki, które już wkrótce staną się ozdobą wielkanocnego stołu, a każda grupa otrzymała w prezencie od pana stolarza przepięknie wykonane i pomalowane symbole grup – „Jeżyki” drewnianego jeżyka z jabłkiem, „Liski” drewnianego liska na trawce, a „Sówki” drewnianą sówkę na gałęzi drzewa. Dziękujemy pięknie za fantastyczną wizytę!