Wycieczka do Warszawy i Sierpca

Podsumowaniem rocznej, wytrwałej pracy uczniów klas 4 i 5 była wycieczka do Warszawy i Sierpca.

W stolicy niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie pogłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości i wiedzę, a także wspaniale się bawić.

Przy okazji odwiedziliśmy pomnik Syrenki Warszawskiej, gdzie upamiętniliśmy legendarną postać zdjęciem. Zobaczyliśmy również Pałac Prezydencki.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dziecvi tam miały zorganizowane warsztaty nt. barwnego świata ludowych wycinanek oraz tajemnice warsztatu tkackiego. Nizapomnianych wrażeń dostarczyło zwiedzanie wsi rządowej typowej dla pouwłaszczeniowej wsi mazowieckiej. Na koniec nie mogło zabraknąć upominków.

Wycieczka była pamiętnym przeżyciem dla wszystkich.

Organizatorzy:

K. Olencka, K. Cemel, M. Staszkiewicz, M. Ocalewska