Wycieczka klas II i III do Golubia-Dobrzynia

Uczniowie klas II i III w ostatnim czasie uczestniczyli w wycieczce do Golubia–Dobrzynia, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na początku dzieci brały udział w zajęciach z bractwem rycerskim. Uczniowie mieli okazję strzelać z łuku oraz rzucać toporem i włócznią. Rzut podkową na szczęście okazał się niełatwy. Przedstawiciele bractwa wprowadzili uczniów w świat turniejów rycerskich. W kolejnej części uczniowie zwiedzali zamek krzyżacki. Przewodnik opowiadał ciekawostki historyczne związane z zamkiem. Dzieci miały okazję poznać historię i tajemnice tego miejsca, szukając śladów ducha Anny Wazówny. Uczestnicy wycieczki mieli wiele frajdy podczas zabawy terenowej, podczas której trzeba było wykazać się współpracą, szybkością i znajomością zamku. Po wykonaniu wszystkich zadań młodzi podróżnicy bawili się przy ognisku, piekąc kiełbaski. Z pewnością warto jeszcze raz odwiedzić to ciekawe miejsce!