Wycieczka na Dyniową Farmę

Dnia 21 października średnie i starsze grupy dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę na Dyniową Farmę do Obórzni niedaleko Łabiszyna.
W ten sposób zainaugurowaliśmy obchody Dnia Dyni, którego kulminacyjnym momentem będzie dzień 29 października. Na Dyniowej Farmie miło, radośnie i atrakcyjnie spędziliśmy czas. Po wyjściu z autokarów powitali nas gospodarze, państwo Dobrosielscy, prawdziwi pasjonaci uprawy dyń, czym zajmują się od 20 lat. Ich plantacja obejmuje w sumie 3 hektary dyniowego pola, z czego pół hektara to dynie ozdobne, a pozostała powierzchnia to dynie jadalne. Zaaranżowana przez nich dyniowa wioska i oryginalne instalacje co roku jesienią przyciągają tłumy zwiedzających. Nie brakuje tu bowiem miejsc, by zrobić sobie oryginalne jesienne zdjęcie, oczywiście z dynią w roli głównej. Pierwszym punktem programu była prezentacja dyń. Dzieci miały okazję poznać nazwy i wygląd różnych gatunków dyń jadalnych i ozdobnych, o naprawdę wielu różnorodnych kształtach, wielkościach i kolorach. Była nawet biała dynia! Dowiedziały się, które dynie są najlepsze na zupę dyniową, które na dyniowy dżem, które na racuszki dyniowe, a które na dyniowe ciasto. Następnie przedszkolaki zwiedziły całą dyniową wioskę ze wszystkimi instalacjami, przy których powstały przepiękne jesienno-dyniowe zdjęcia każdej grupy. Ostatnią atrakcją natomiast było ognisko i pieczenie kiełbasek. Po tak długim pobycie na świeżym powietrzu dzieci wcinały, aż miło, nawet z dokładkami! Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał w prezencie dynię do domu, do wykorzystania na Święto Dyni.

Dyniowa Farma to fantastyczne miejsce, nasi milusińscy na pewno na długo zapamiętają tę wycieczkę!