Zakończenie III etapu programu naukowego „Być jak Ignacy”

Klasa VI a zakończyła kolejny etap realizacji programu naukowego "Być jak Ignacy", który dotyczył tematu „Transport i miasta przyszłości”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z: historią transportu. Ponadto zdobyli wiedzę na temat: pierwszych pojazdów i czym one były napędzane,  projektów samochodów napędzonych energię jądrową,  autonomicznych środków transportu (samochody, metro, drony). Poznali wyzwania współczesnego transportu miejskiego (korki, ścieżki dla rowerów, buspasy) oraz inteligentne rozwiązania w niektórych miastach przyszłości, działania smart city (i co się składa na smart city),  pojazdów elektromagnetycznych, wynalazków takich jak: jetpack, latające samochody, projekt Hyperloop. Zapoznali się  z sylwetką Ernesta Malinowskiego, rozmawiali o największych wyzwaniach transportowych.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli na zajęciach, grali w gry online, tworzyli prace plastyczne płaskie i przestrzenne, wykonywali doświadczenia, a oto efekty ich pracy.

Dziękuję klasie za bardzo duże zaangażowanie w projekt – koordynator Milena Staszkiewicz

Pliki do pobrania: