Zawody wioślarskie

30.11 klasy 8a i 8b skorzystały z zaproszenia wioślarskiego klubu RTW Lotto Bydgostia. Celem wizyty były zawody na ergometrach wioślarskich, przy okazji zwiedziliśmy klub i poznaliśmy jego historię. Spotkaliśmy również mistrzynię olimpijską Magdalenę Fularczyk-Kozłowską, która chętnie pozowała z nami do zdjęć i rozdawała autografy.

Julia Lewicka z klasy 6 a odniosła duży sportowy sukces. W sobotę, 13 listopada, zajęła III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dzieci w Judo w kategorii wagowej do 63 kg. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych medali!

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Europejskim Dniu Sportu, podczas którego aktywnie uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych, pojawiła się też nutka rywalizacji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wielki sukces Marietty!

Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a, Marietta Górska, zdobyła srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kruszwicy w wioślarstwie. Zawodniczka Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego swój sukces odniosła startując w ósemce ze sternikiem. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Dnia 28.11 odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych w badmintonie. W kategorii wiekowej Igrzyska Młodzieży nasze reprezentantki Oliwia Zielińska i Anna Gęsicka zajęły 4 miejsce w mieście. Również zaraz poza podium, na 4 miejscu w Bydgoszczy znalazły się Maja Gębala i Marianna Malinowska, startujące w kategorii Igrzyska Dzieci. Chłopcy także dzielnie walczyli, jednak uplasowali się na dalszych miejscach. Wszystkim sportowcom gratulujemy!

Kolejny sukces naszej uczennicy, Sofii Baig z klasy 7a! 26.10.2019 podczas okręgowych zawodów pływackich w Toruniu " Z delfinem do Tokio" Sofia wywalczyła brązowy medal na 100m w stylu grzbietowym z czasem 1.28, 27 m. Gratulujemy!

W ostatnich dniach uczniowie klas 5 i 6 reprezentowali naszą placówkę w Mistrzostwach Bydgoszczy w unihokeju, rozgrywanych w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli w swojej grupie 3 miejsca, co niestety nie dawało awansu do finału rozgrywek. Poczekamy, może za rok się uda. Gratulacje dla młodych sportowców.

W ubiegłą sobotę 19.10.2019 nasza uczennica z klasy 7a, Sofia Baig uczestniczyła w zawodach okręgowych w ramach XXIII Mistrzostw Inowrocławia. Na dystansie 100m stylem klasycznym Sofia zdobyła brązowy medal w czasie 1min 28,04s. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Na przełomie września i października odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasi uczniowie pod opieką p. M. Molskiej i p. P. Hoffmanna godnie nas reprezentowali, drużyna chłopców awansowała do pierwszej ósemki najlepszych drużyn w mieście. Gratulujemy sukcesów.

8 lutego zostaliśmy zaproszeni na turniej piłki siatkowej dziewcząt do Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego przy ul. Filmowej. Nasze uczennice z kl. VII i VIII niestety uległy starszym koleżankom z Gimnazjum nr 56 oraz Gimnazjum z Łabiszyna, jednak walczyły dzielnie. Najważniejsza była zdrowa rywalizacja w imię zasad fair play. Uczennice miały okazję spotkać się przy sportowych zmaganiach z dziewczętami z innych szkół a przy okazji zwiedziliśmy szkołę położoną po sąsiedzku, po drugiej stronie ul. Toruńskiej.