Nabór do przedszkola

Zasady rekrutacji

1. Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru. System dostępny jest pod adresem: bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl
  2. We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie 3 przedszkola/oddziały przedszkolne z określeniem kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego. Przedszkole/szkoła wskazana na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie nazywana jest przedszkolem/szkołą pierwszego wyboru.
  3. Po zalogowaniu się na stronie bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl rodzice wypełniają wniosek, a następnie jego wydruk podpisują i dostarczają do przedszkola/oddziału przedszkolnego znajdującego się na pierwszym miejscu na liście preferencji. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów rekrutacji.
  4. Dziecko, które nie dostało się do żadnego z wybranych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej może ubiegać się ponownie o przyjęcie do innej placówki dopiero w naborze uzupełniającym, jeżeli przedszkole/oddział przedszkolny będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami.
  5. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Przedszkola/Szkoły.
  6. W postępowaniu rekrutacyjnym stosowane są kryteria, którym nadano wartość punktową.
  7. Dokumenty składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

Więcej informacji można pobrać tutaj.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszcz