"Szkoła Pamięta" – także w pandemii

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, ze względu na sytuację epidemiczną, przyjęły specyficzny charakter. Nie mogliśmy zrealizować wielu inicjatyw, ani spotkać się na wspólnym, uroczystym apelu. Pomimo to, społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i włączyć się w akcję MEN "Szkoła pamięta".
Przy pomocy łączenia na MS Teams uczniowie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", wzięli udział w "Liście Przebojów Pieśni Patriotycznych". Przygotowali także plakaty i prezentacje.
Cieszymy się, że społeczność Zespołu Szkół nr 34 także w warunkach pandemii wykazuje się postawą obywatelską i patriotyzmem.

Czytaj więcej!

"Szkoła do hymnu" 2020

W dniu 10 listopada 2020 r. świętowaliśmy Dzień Niepodległości odśpiewaniem online hymnu państwowego "Mazurek Dąbrowskiego", dołączając w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Czytaj więcej!

LISTA PRZEBOJÓW POLSKICH PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 34

Z okazji przypadającej w tym roku 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zachęcamy: uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły do oddania głosu na pieśń patriotyczną ujętą w Liście Przebojów Polskich Pieśni Patriotycznych.

Czytaj więcej!

Przedłużenie zajęć zdalnych do 29 listopada

Zgodnie z odgórnymi zarządzeniami, od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostały zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do 29 listopada br. przedłużone zostało ponadto zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Czytaj więcej!

Program "Oblicza uzależnień"

W październiku i listopadzie odbyły się w naszej szkole spotkania edukacyjne dla klas 6, 7 i 8 w ramach programu "Oblicza uzależnień".
Otworzył je wykład pt. "Szkodliwość substancji psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem tzw. dopalaczy", wygłoszony przez dr. nauk medycznych, wykładowcę Katedry Biochemii Klinicznej Collegium Medicum UMK – Marka Jurgowiaka.
Drugą część spotkania stanowiły warsztaty. Młodzież rozmawiała o tym, co zrobić, żeby nie ulec presji środowiska, czym są uzależnienie i dopalacze, jakie są fazy, rodzaje i mechanizmy uzależnienia. Omówiono, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.
Warsztaty w małych grupach poprowadzili specjaliści z zakresu socjoterapii i profilaktyki: Anna Jaworska, Magdalena Łuba i Katarzyna Szablewska.
Zadanie „Oblicza uzależnień” dofinansowane jest ze środków Miasta Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.
Spotkania odbyły się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Czytaj więcej!