Dzień Bohatera Literackiego

W poniedziałek 21 marca, na rozpoczęcie wiosny, zorganizowaliśmy Dzień Bohatera Literackiego. Akcja polegała na tym, aby chętni uczniowie przyszli tego dnia do szkoły przebrani za dowolną postać literacką, z książki lub komiksu. Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów wykazało się pomysłowością i przebrało się za ulubione postacie. Na szkolnym holu odbył się pokaz wszystkich przebrań, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego wybrali po trzy najlepsze kreacje w kategoriach klas I-III i IV-VIII.
W kategorii klas I-III nagrody zdobyli:
1. Jan Starzak
2. Wojciech Aładowicz
3. Zofia Kamińska
W kategorii klas IV-VIII nagrody zdobyli:
1. Wiktor Jakubczak
2. Sebastian Leszczyński
3. Gracjan Madej
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor, komplementując wszystkie przebrania i zaangażowanie uczniów. Pomysłodawcami akcji byli nasi poloniści, p. K. Cemel i p. D. Skawiński. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wesołej, wiosennej inicjatywie.

Czytaj więcej!

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data jego obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Nawiązuje również do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Czytaj więcej!

Literacki sukces Mai!

Maja Pietrzak z klasy 8 b zdobyła II miejsce w Miejskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Patrzę na świat oczami Oskara i pani Róży", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 56. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej!

Projekt klasy 5a

Klasa 5a, razem z wychowawcą, p. Skawińskim, zrealizowała w ostatnich miesiącach projekt "Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?", przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Uniwersytet Dzieci". Program, składający się z cyklu 9 zajęć, pomógł uczniom rozwinąć samoświadomość i inteligencję emocjonalną. Dzieci próbowały rozpoznawać, oswajać i wyrażać własne emocje. Poznały także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwiną w przyszłości empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

Czytaj więcej!

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja"

Klasa 1b bierze w tym roku szkolnym w międzynarodowym projekcie „Emocja”. Celami projektu są: kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym; rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości; aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie podczas zajęć uczą się nazywać emocje, opisują kiedy i w jakich sytuacjach czują się źle, bądź kiedy są szczęśliwi. Wykonujemy wiele ciekawych zadań tematycznych powiązanych z wykonywaniem prac plastycznych, technicznych. Dzieci wykazują się dużym zaangażowaniem i chętnie biorą udział w zajęciach. Zachęcamy do fotorelacji.

Czytaj więcej!