Dzień Bohatera Literackiego
W poniedziałek 21 marca, na rozpoczęcie wiosny, zorganizowaliśmy Dzień Bohatera Literackiego. Akcja polegała na tym, aby chętni uczniowie przyszli tego dnia do szkoły przebrani za dowolną postać literacką, z książki lub komiksu. Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów wykazało się pomysłowością i przebrało się za ulubione postacie. Na szkolnym holu odbył się pokaz wszystkich przebrań, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego wybrali po trzy najlepsze kreacje w kategoriach klas I-III i IV-VIII.
W kategorii klas I-III nagrody zdobyli:
1. Jan Starzak
2. Wojciech Aładowicz
3. Zofia Kamińska
W kategorii klas IV-VIII nagrody zdobyli:
1. Wiktor Jakubczak
2. Sebastian Leszczyński
3. Gracjan Madej
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor, komplementując wszystkie przebrania i zaangażowanie uczniów. Pomysłodawcami akcji byli nasi poloniści, p. K. Cemel i p. D. Skawiński. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wesołej, wiosennej inicjatywie.
Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data jego obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Nawiązuje również do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Czytaj więcej!Literacki sukces Mai!
Maja Pietrzak z klasy 8 b zdobyła II miejsce w Miejskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Patrzę na świat oczami Oskara i pani Róży", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 56. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej!Projekt klasy 5a
Klasa 5a, razem z wychowawcą, p. Skawińskim, zrealizowała w ostatnich miesiącach projekt "Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?", przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Uniwersytet Dzieci". Program, składający się z cyklu 9 zajęć, pomógł uczniom rozwinąć samoświadomość i inteligencję emocjonalną. Dzieci próbowały rozpoznawać, oswajać i wyrażać własne emocje. Poznały także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwiną w przyszłości empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.
Czytaj więcej!Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja"
Klasa 1b bierze w tym roku szkolnym w międzynarodowym projekcie „Emocja”. Celami projektu są: kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym; rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości; aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie podczas zajęć uczą się nazywać emocje, opisują kiedy i w jakich sytuacjach czują się źle, bądź kiedy są szczęśliwi. Wykonujemy wiele ciekawych zadań tematycznych powiązanych z wykonywaniem prac plastycznych, technicznych. Dzieci wykazują się dużym zaangażowaniem i chętnie biorą udział w zajęciach. Zachęcamy do fotorelacji.
Z cyklu „Sztuka w oczach dziecka”
Tym razem uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swoje prace plastyczne o tematyce zimowej. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą.
Czytaj więcej!Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego „Ubieramy bałwanka”
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie plastycznym. Komisja konkursowa jak zwykle miała problem z wyłonieniem zwycięzców. Przedstawiamy wyniki:
I miejsce - Wojciech Aładowicz kl. I b
II miejsce - Natalia Dąbrowska kl. III a
III miejsce - Filip May i Bartosz Małek kl. III a
Wyróżnienia:
Lena Rębisz–Chróścińska kl. I b
Antoni Dobiecki kl. I b
Julia Mucha kl. III a
Aleksandra Rybińska kl. I b
Mateusz Mielniczuk kl. I b
Zbiórka dla Ukrainy!
Dnia 1.03 klasa VIII b zorganizowała zbiórkę na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. W ramach pomocy uczniowie klasy VIII b upiekli ciasta, przekazując cały dochód na cel charytatywny. Łącznie zebrane zostało 250 złotych. Dnia 3.03 (czwartek) zamierzamy kontynuować akcję, przynosząc kolejną porcję pysznych ciast. Serdecznie dziękujemy wszystkim wpłacającym i zachęcamy do wsparcia podczas następnej zbiórki.
Czytaj więcej!BohaterON – podziękowanie dla społeczności naszej szkoły
Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała podziękowanie za aktywny udział w akcji "BohaterON" w 2021 roku. Akcja upamiętniała 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jej celem było również pielęgnowanie pamięci o uczestnikach tego wydarzenia.
Czytaj więcej!Szkolny konkurs polonistyczny
Z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego po raz kolejny w naszej placówce odbył się Szkolny konkurs polonistyczny. Nasi szkolni znawcy polszczyzny z klas IV-VIII musieli zmierzyć się z testem, sprawdzającym wiedzę z wszystkich działów wiedzy językowej. Z przyjemnością informujemy, że wyniki są następujące:
I miejsce – Julia Starzak (VIII a)
II miejsce – Antoni Karolewski (VI a)
Oliwia Drańczuk (VIII b)
Nadia Aładowicz (VII b)
III miejsce – Wiktor Szafrański (VII a)
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, jak i pozostałym uczestnikom konkursu. Wykazaliście się bardzo dużą wiedzą o języku polskim. Organizatorzy: K. Cemel, D. Skawiński